ویزای روسیه , مدارک هزینه ویزای روسیه

ویزای روسیه , مدارک هزینه ویزای روسیه

ویزای روسیه , مدارک لازم ویزای روسیه

نرخ ویزای روسیه

ویزای روسیه
http://russiable.com/wp-content/uploads/2015/07/Visa-to-Russia-Passport-Traveler-2.jpg
مدارک لازم جهت اخذ ویزا روسیه :

اصل پاسپورت (امضامسافر در پاسپورت الزامی است)
یک قطعه عکس
بلیت هواپیما
رزرو هتل
مشخصات فردی مسافر

شرایط اخذ ویزای روسیه:

انواع ویزای قابل اخذ از طرف سفارت روسیه در ایران عبارتند از:  توریستی طبق بلیط، توریستی فوری طبق بلیط، ۳ماهه تجاری عادی ، ۳ ماهه تجاری فوری ، ۳ ماهه تجاری دبل ، ۳ ماهه تجاری دبل فوری ، ۱ساله مولتی پل

مدت زمان اخذ هر یک از ویزاهای ذکر شده بسته به نوع ویزا روسیه متفاوت است.

ویزای توریستی روسیه ۷ روز کاری زمان می برد و ویزای توریستی فوری ۲ روز کاری زمان لازم دارد.

 

 

نرخ ویزای روسیه به شرح زیر است , قیمت ویزای روسیه به شرح زیر است , هزینه ویزای روسیه به شرح زیر است.

 

طبق توافق میان مقامات وزارت خارجه روسیه و ایران، صدور روادید طبق شرایط خاصی از سال ۲۰۱۷ لغو خواهد شد.

به گزارش ایسنا، «یوگنی ایوانف»، رئیس بخش کنسولی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: براساس توافق جدید میان تهران و مسکو که در پنجمین نشست کمیسیون همکاری کنسولی دو کشور بدست آمد،  از این پس گروه‌های گردشگران ۵ تا ۵۰ نفره که قصد سفر بین دو کشور را داشته باشند، برای مدت ۱۵ روز اقامت، نیاز به اخذ ویزا نخواهند داشت.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از «مایا لومیدز»، رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه نوشت: توافق جدید حاصل شده میان ایران و روسیه، موجب افزایش قابل ملاحظه سفر گردشگران میان دو کشور خواهد شد، دقیقا مانند اتفاقی که میان دو کشور چین و روسیه رقم خورد.

«لومیدز» در توضیح این توافق اظهار کرد: گروه‌های توریستی که حداقل پنج نفر باشند، برای سفر به روسیه و بالعکس نیازی به اخذ ویزا نخواهند داشت. البته تنها تعداد محدودی از مجریان تور در دو کشور مجاز به ارائه این تورها هستند و آژانس‌های ارائه‌دهنده این خدمات باید به تائید طرفین برسند.

رئیس اتحادیه مجریان تور روسیه در ادامه افزود: امیدوارم این فرآیند به دموکراسی‌ترین شکل ممکن انجام پذیرد، چراکه هرگونه تسهیل و یا لغو ویزا بین کشورها موجب رونق گردشگری خواهد شد.

وی همچنین به این مسئله اشاره کرد که تعداد گردشگرانی که از ایران به روسیه سفر می‌کنند، طی دو سال اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته و توافق بدست آمده برای لغو ویزا، این روند را بهبود خواهد بخشید.

به گفته وی، حضور گردشگران ایرانی در روسیه به لطف راه‌اندازی پروازهای مستقیم به سنت‌پترزبورگ، مسکو و سوچی ۵۰ تا ۷۰ درصد افزایش داشته که این رقم حاکی از علاقه گردشگران ایرانی به روسیه دارد.

پیش‌بینی‌ می‌شود توافق لغو ویزای گردشگری میان ایران و روسیه از سال ۲۰۱۷ اجرایی شود.

لغو ویزای روسیه برای تماشاگران جام جهانی ۲۰۱۸

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قانون لغو ویزای روسیه برای هواداران مسابقات فوتبال – ۲۰۱۸ را امضا کرد.

به گزارش تاس، بر طبق این قانون هواداران فوتبال می‌توانند با استفاده از Fan-ID که در المپیک سوچی ۲۰۱۴ مورد استفاده قرار گرفت بدون دریافت روادید وارد روسیه شوند. هواداران فوتبال باید کارت هویت دیگری که در فدراسیون روسیه قابل قبول باشد و بلیط ورودی مسابقات را ارائه بدهند.

این قانون ۱۰ روز قبل از آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال – ۲۰۱۸ به اجرا گذاشته خواهد شد و تا ۱۰ روز پس از پایان آخرین مسابقه ادامه خواهد داشت.

ورزشکاران خارجی برای شرکت در جام جهانی فوتبال -۲۰۱۸ باید ویزا دریافت کنند اما روند دریافت ویزا برای آنها آسان خواهد بود. ویزا به تصمیم وزارت امور خارجه روسیه بر اساس اطلاعات کمیته سازمانی « روسیه -۲۰۱۸» بشرط آنکه اسامی آنها در فهرست فیفا شامل شده باشد صادر خواهد شد.

مسابقات جام جهانی فوتبال – ۲۰۱۸ از ۱۴ ماه ژوئن تا ۱۵ ماه ژوئیه سال ۲۰۱۸ در ۱۱ شهر روسیه: مسکو، سنت پطربورگ، قازان، راستوف کنار دن، کالیننیگراد، سارانسک، سامارا، سوچی ، نیژنی نوگورود ، یکاترینبورگ و ولگاگراد برگزار خواهند شد.

چندی سفیر ایران در مسکو گفت کشورش آماده لغو روادید برای روس‌هاست؛ مقامات مسئول در تهران اما گفتند که این امر به رفتار متقابل روسیه بستگی خواهد داشت، درخواستی که حالا روس‌ها به آن پاسخ دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری روسی اینترفاکس، منابع مطلع در مسکو گفته‌اند که اخذ ویزای این کشور برای بازرگانان، گردشگران و دانشمندان ایرانی از ۶ فوریه (۱۷ بهمن) تسهیل خواهد شد.

گردشگران، دانشمندان و بازرگانان روس هم بر این مبنا، ویزای ایران را راحت‌تر دریافت خواهند کرد.

هنوز از جزئیات شرایط این تسهیل صدور روادید خبری در دست نیست ولی معمولاً تسهیل روادید، لغو روادید برای اقامت کوتاه (مثلاً ۹۰ روزه) در کشور میزبان را شامل می‌شود.

در حالیکه تهران با آغوش باز به استقبال از روسیه به عنوان مهمان ویژه‌ نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری می‌رود، وزارت امور خارجه این کشور اعلام کرده است، روسیه و ایران درباره‌ی لغو متقابل ویزای توریستی، مشورت و گفت‌وگو نمی‌کنند.
به گزارش ایسنا، «زمیر کابولوف»، نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور افغانستان و رییس دپارتمان دوم آسیای وزارت امور خارجه این کشور درباره لغو ویزای توریستی ایران و روسیه به خبرگزاری “ریانووستی” گفت: مشورتی فعلا صورت نمی‌گیرد. بیانیه‌هایی درباره‌ی اهداف و مقاصد وجود دارد. ما از طرف خودمان فعلا پیشنهادی نداشتیم، برای این‌که منتظر هجوم گسترده‌ی گردشگران ایرانی نیستیم. کسی که می‌خواهد از کشور ما دیدن کند می‌تواند بدون مشکل، ویزای گردشگری بگیرد.
این مقام رسمی روسیه از تصمیم ایران برای لغو یک‌جانبه ویزای توریستی با روسیه استقبال کرد و گفت: «این ایده عالی است. بسیار خوب است اگر ویزاها را لغو کنند.» کابلوف یادآوری کرد: در این راستا هم‌اینک به دستاورد مهمی رسیدیم و یادداشتی در باره تسهیل رژیم روادید برای یک تعداد از شهروندان به امضا رسیده است.
پیش از این مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه در مصاحبه با خبرگزاری «ریانووستی» گفته بود وی لغو یک‌جانبه روادید را بعید نمی‌داند.
آذرماه ۹۴ رؤسای جمهور دو کشور، موافقت‌نامه‌ای را امضا کردند که در جریان آن، فرایند صدور ویزا برای شهروندان ایرانی و روس نباید بیشتر از سه روز کاری باشد.
در این موافقت‌نامه آمده است: این سند با هدف تسهیل تردد اتباع دو کشور بر اساس عمل متقابل بوده و شرایط را برای تبادل هیات‌های تجاری، علمی و فنی میان دو کشور آسان‌تر می‌کند.
براساس این موافقت‌نامه، سفارت‌خانه‌ها و سرکنسولگری‌های روسیه و ایران می‌توانند نسبت به صدور روادید چند بار ورود با اعتبار یک‌ سال برای افرادی که شامل یکی از گروه‌های تعیین شده در متن سند است اقدام کنند، به شرطی که دریافت‌کننده قبلا یک‌بار در سال‌های گذشته روادید یک‌بار ورود به کشور میزبان را دریافت کرده باشد. سفارت‌خانه‌ها و سرکنسولگری‌های دو کشور همچنین مجاز به صدور روادید ۵ ساله خواهند بود. مدت زمانی برای صدور روادید چند بار ورود تعیین‌شده، ۱۰ روز کاری است.
این موافقت‌نامه فقط به تسهیل فرآیندهای صدور ویزا مربوط می‌شود و بندی درباره‌ی لغو آن ندارد، با این حال از همان یک سال پیش، سفیر ایران در روسیه بارها از احتمال لغو روادید دو کشور سخن گفته است.
مسعود سلطانی‌فر، معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در گفت‌وگویی که اخیرا با خبرگزاری “اسپوتنیک” روسیه داشته، از ارسال پیشنهاد لغو روادید دو کشور به مراجع ذی‌صلاح خبر داد و اظهار کرد: وزارت خارجه و دولت جمهوری اسلامی ایران با آن موافق هستند و ذهنیت بسیار خوبی در میان مسؤولان دو کشور در این زمینه وجود دارد و در مرحله اول پیشنهاد شده دارندگان گذرنامه‌های سیاسی و خدمت، لغو روادید شوند و در مراحل بعدی برای همه اتباع دو کشور لغو روادید صورت گیرد، چرا که تسهیل سفر گردشگران روسیه به ایران و همچنین گردشگران ایرانی به روسیه خیلی مهم است.
او همچنین به هدف‌گذاری ایران برای جذب دست‌کم ۲ تا ۵ درصد از ۴۴ میلیون گردشگر روس که در سال ۲۰۱۴ به خارج از این کشور سفر داشته‌اند، اشاره کرده و یادآور شده است: برای جذب یک تا دو میلیون گردشگر روس قطعا باید تسهیلات وامکانات خاصی فراهم شود.
از سوی دیگر نیکلای لویچف، معاون سخنگوی دومای دولتی روسیه نیز چندی پیش از پیشنهاد لغو روادید دو کشور استقبال کرده و گفته بود: سال گذشته توریست‌های روس دو مسیر محبوب برای استراحت داشتند، مصر و ترکیه. ایران با رنگ و بوی شرقی باستانی‌اش قابلیت آن را دارد که این جای خالی را پر کند. البته ممکن است خیلی فوری نباشد، اما در آینده امکان آن وجود دارد.
او برخلاف وزارت خارجه این کشور معتقد است: شرایط برای لغو ویزا در حال حاضر بسیار مطلوب است، چون ارتباط مسکو و تهران در حال صعود است.
در ایران اما برخی به این لغو روادید چندان امیدوار نیستند، چون معتقدند ایران در سلیقه روس‌ها نیست.
محمدحسن کرمانی، ‌رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران به خبرنگار ایسنا گفت: لغو ویزای ایران و روسیه، منفعتی یک‌طرفه آن هم فقط برای روس‌ها دارد.
او معتقد است: دست‌کم در شرایط حاضر و با بازاریابی موجود، روس‌ها به ایران سفر نمی‌کنند، چون شرایط اجتماعی ما برای جامعه روس مهیا نیست، شرایطی که از لوازم اولیه برای سفر روس‌ها به شمار می‌آید و هیچ ایرادی هم به آن وارد نیست، چون بخشی از فرهنگ مردم روسیه به حساب می‌آید، اما ایران خواستگاه روس‌ها نیست.
وی با چنین استدلالی بیان کرد: لغو ویزا، منافع یک طرفه‌ای را برای روس‌ها تامین می‌کند، چون از همین حالا که ویزا لغو نشده، بسیاری از همکاران ما دنبال افزایش ظرفیت سفر و پرواز روسیه هستند و برای جذب گردشگران روس برنامه‌ای ندارند.
ابراهیم پورفرج، رییس جامعه تورگردانان نیز با آن‌که معتقد است ایران در سلیقه سفر بیشتر گردشگران روس نیست، اما یقین دارد با تغییر شرایط و استراتژی شرکت‌های گردشگری این کشور می‌توان این سلیقه را تغییر داد.
با وجود میل برای تغییر ذائقه‌ی روس‌ها و آسان کردن راه ورود به ایران، به نظر می‌رسد وزارت خارجه این کشور چندان از این پیشنهاد استقبال نکرده است؛ طرحی که از حدود یک سال پیش به دولت روسیه پیشنهاد شد.

ویزای روسیه برداشته شد

سفارت روسیه

لغو ویزای روسیه

حذف ویزای روسیه

برداشتن ویزای روسیه

روسیه بدون ویزا

سفارت روسیه در تهران ویزا

ویزای روسیه ۲۰۱۵

ورودی ها

  • سفارت روسیه در تهران ویزا
  • ویزای توریستی روسیه
  • سفارت روسیه در تهران
  • ویزای روسیه
  • برای سفر به روسیه ویزا لازم است؟
  • زمان گرفتن ویزای کاری به روسیه
  • شرایط ویزای روسیه
  • گرفتن ویزا ازکنسولگری روسیه در تبریز
  • كوس روسيه
  • مبلغ ویزای سفارت روسیه